Poradnik-początek z grą

  • by

Na samym początku gry musisz zebrać drewno. Żeby to wykonać musisz podejść do drzewa i wcisnąć lewy klawisz myszy. Jak zniszczysz drzewo kliknij klawisz “E” żeby otworzyć ekwipunek. Po prawej stronie masz zieloną książkę w której znajdziesz wszystkie receptury i postaraj się stworzyć stół stolarski, który umożliwia stworzenie więcej przedmiotów. Jak uda ci się stworzyć stół stolarski, stwórz drewniany kilof, znajdź jaskinie i wykop 3 bloki kamienia, żeby stworzyć kamienny kilof. Jak stworzysz kamienny kilof poszukaj rud żelaza i węgla by stworzyć sobie żelazną zbroje i narzędzia. Jak wykopiesz 3 rudy diamentów zrób z nich diamentowy kilof, znajdź jezioro z lawą, zalej wodą lawę i wydobądź obsydian. jak wydobędziesz 16 bloków obsydianu zbuduj z niego ramkę 4 bloki na dole i 3 do góry i podpal. W ten sposób wykonasz portal do netheru.

Jak znajdziesz się w netherze załóż na siebie złotą zbroje i poszukaj netherowej twierdzy. Jak uda ci się znaleźć twierdze to poszukaj tam klatki, w której znajduje się pomarańczowe stworzenie. Poczekaj chwile a pojawią się płomyki. Pokonaj co najmniej 50 płomyków żeby otrzymać z nich blaze rod. Jak zbierzesz ich 12-16 poszukaj endermanów i pozbieraj około 12-18 pereł kresu. Jak zdobędziesz je to wracaj do normalnego świata i połącz w ekwipunku sproszkowane blaze rod i perły a otrzymasz lokalizator lochów.

Jak po pewnym czasie perły będą schodzić w kierunku ziemi zacznij pod sobą kopać a odnajdziesz lochy. W lochach postaraj się odnaleźć ramkę do portalu i uzupełnij ją perłami. Jak odblokujesz portal wskocz do niego i znajdziesz się w wymiarze “the End”.

jak znajdziesz się w wymiarze postaraj się wdrapać na słup obsydianu i rozwalić kryształy endu, które leczą smoka. Jak uda ci się zniszczyć kryształy postaraj się pokonać smoka. Jak pokonasz smoka odblokuje ci się powrót do normalnego świata w fontannie na samym środku wyspy.

Kiedy wróciłeś do normalnego świata możesz zacząć swoją przygodę budując i odkrywając świat jaki daje ci minecraft.

Leave a Reply

Your email address will not be published.